Тестування сайту – це перевірка його сторінок великою кількістю різноманітних способів:
перевірка відображення сторінок в різних браузерах, перевірка якості сторінок, виявлення помилок коду валідатором, тестування швидкості завантаження сторінок і т.д.
Мета тестування:
Головною метою такої ретельної перевірки сайту є грамотне налаштування всіх показників, однією або всіх сторінок сайту, оперативне виявлення і усунення всіх дефектних місць на сайті, а також його адаптація під різні пристрої. Що буде корисно і зручно як для самого власника сайту, так і для його відвідувачів.
Тестування також необхідні і при додаванні на сайт нового функціоналу. Навіть якщо ви плануєте внести несуттєві зміни у вигляді додавання іконок або зміни шрифту, їх необхідно спочатку протестувати. Важливо, щоб всі нововведення коректно відображалися в будь-яких браузерах і завжди були доступні користувачам.
Особливості перевірки
Щоб перевірка була ефективною необхідно враховувати всі нюанси в роботі сайту і перевіряти весь його функціонал, починаючи з найпростіших налаштувань, закінчуючи аналізом коректності роботи його окремих програм.
Після ретельного аналізу і збору всіх необхідних даних проводяться наступні види тестів:
- блокові, які складають розробники для окремих частин функціонала, щоб тестувати їх в ізольованому режимі;
- інтеграційні для перевірки декількох взаємодіючих функціоналів, вони імітують дії реальних користувачів і відправляють звіт про виконану роботу;
- функціональні для перевірки роботи всієї системи, тест перевіряє сторінки цілком і підтверджує роботу всіх систем згідно прописаному ТЗ;
- smoke-тести для експрес-перевірки системи, вони використовуються для найпростіших і поверхневих перевірок.
Проведення подібних тестів передбачає виявлення помилок як під час тестування, так і після нього.
Способи тестування
Тестувати сайт можна як вручну, так і в автоматичному режимі. Кожен з цих способів має свої переваги і недоліки.
Автоматичне тестування
Для проведення автоматичної перевірки тестувальник використовує спеціальні програми. Подібні програми можна використовувати кілька разів, що істотно заощаджує час. Алгоритм подібних програм визначає відповідність певних параметрів сайту очікуванням користувачів. Такий тип тестування в найбільшою мірою підходить для об’ємних проектів, навантажених складним функціоналом.
Ручне тестування
При такій перевірці тестувальник здійснює всі дії вручну, без використання спеціальних програм. Таке тестування найбільш корисно, так як при його виконанні виключені недоліки в перевірці. Автоматичне тестування показує тільки працює система чи ні, а ручне тестування дозволяє оцінити ефективність роботи різних систем з точки зору користувача. Тому відмовлятися від ручного тестування не можна.
Результати тестування
В результаті тестування ви довідаєтеся не тільки про те, який функціонал справно працює на сайті, а який має якісь проблеми, а й отримаєте наступні переваги:
- економія ресурсів для підтримки роботи сайту,
- забезпечення безпеки коду і можливість внести в нього зміни навіть через кілька років,
- поліпшення архітектури і безпеки коду.
Тестування проводять не тільки під час використання, а й під час розробки сайтів. Адже ще на етапі створення веб-ресурсу важливо грамотно оцінити ефективність роботи всіх його систем.
Якісна розробка сайтів будь-яких типів – одна з головних послуг веб-студії NAWI. Звертайтеся в агентство за веб-проектами будь-якого рівня складності.